Styrelsen/Förtroendevalda

Förtroendevalda

Ordförande         

Birgit Sturesson       

Uddersrud, Annelund,  660 40 SEGMON       

0555-320 82         Mobil 070-234 25 82 birgit@agropd.se

 

Vice ordförande        

Göran Nästorp        

Näs Gård, 591 97 MOTALA        

Tel. 0141 – 22 00 41         Mobil 070-517 86 86 goran.nastorp@agria.se

 

Kassör

Dag Stenkvist 

Dalvägen 82, 141 71 Segeltorp

tel. 08-708 80 17,  070-533 94 55 dag.stenkvist@podiceps.se

 

Sekreterare        

Magnus Gröntoft       

Fågelbergs Gård,  590 47 Vikingstad       

0705 836566 magnus.grontoft@telia.com

 

Övriga ledamöter       

Marie Rydin-Alveskog        

Locktorp 282,  460 11 NYGÅRD        

tel. 0707-39 80 53 marie_alveskog@hotmail.com

  

Suppleanter        

 Inga-Greta Nilsson, Hall Nors 501C, 624 56 Lärbro
070-252 92 82. norsnalleverkstad@gmail.com

 

Emma Pettersson, Tjusby 16 387 93 Borgholm
070-149 31 88. emmapettersson88@hotmail.com

 

Revisorer        

Torsten Ericsson, S K        

Balsta 2409,   710 41 Fällingsbro        

0581-633 012 torsten.balsta@telia.com

        

Per Calmered        

Breviks gård,  640 43 Erla        

016-742 11

 

Revisorers.

Sven Mattsson

Klintorp, 585 61 Linghem

070-730 33 23

 

Valberedningen

Anders Johansson   

Esplanaden 11 A, 593 31 Västervik      

070-332 65 16 anders@neovita.com

 

Ragnar Jonsson

Östakulle, Björkelund 2

441 92 Alingsås

070-770 42 67, ragnar.jonsson@outlook.com

 

Roger Billefält Tel. 08 510 234 55

 

Avelsgruppen  

Marie Rydin-Alveskog (sammankallande)Tel.0707398053

      

Rose-Marie Billefält  Tel. 08 510 234 55

 

Ander Johansson  

Ragnar Jonsson

Kristina Örde

 

Rekommenderad mönstrare        

Anders Johansson          

070-332 65 16 anders@neovita.com

 

Marie Rydin-Alveskog     

tel. 0707-39 80 53 marie_alveskog@hotmail.com

 

Medlemsblad, hemsida         Både Nya Bulletinen på hemsidan och medlemstidningen BULLETINEN        

Marie Rydin-Alveskog      

tel. 0707-39 80 53 marie_alveskog@hotmail.com

 

Elsie Gröntofts Minnesfond        

Otto Gröntoft, S. K.        

Sandellsgatan 7,  115 34 Stockholm        

08-450 99 46

 

För styrelsen         Birgit Sturesson, se ovan

 

Magnus Håård, SF